Відкритий лист мирян до католиків світу

Лист вірних, відданих традиційній Месі, до католиків усього світу

Чи ж є між вами хтось такий, що, коли син попросить у нього хліба, дасть йому камінь? (Мт 7, 9)

Дорогі у Христі брати та сестри,

З великим сумом ми дізнались про рішення Папи Франциска скасувати основні положення послання Summorum Pontificum, затвердженого Папою Бенедиктом XVI 7 липня 2007 року. Після десятиліть поділів та сварок це послання стало для всіх вірних католиків справою миру та згоди. 

Слово, дане Папою Бенедиктом XVI, Рим тепер порушує в спосіб грубий та безапеляційний, далекий від хваленої братерської відкритості. 

Виразна воля Папи Франциска, зазначена в посланні Traditionis Custodes від 16 липня 2021, заключається в тому, щоб целебрації Меси згідно з Традицією Церкви зникли. Це рішення нас шокує. Як можна зрозуміти цей розрив з традиційним Месалом, цим гідним та стародавнім виявом закону віри, що приносив плоди в такій кількості країн, місіонерів, святих? Чим шкодять вірні, що хочуть молитись так, як століттями молились їхні предки? Як можемо ми  не звертати уваги на те, що Тридентська Меса навертає душі, притягує молоді та активні спільноти, живить покликання, зводить семінарії, спільноти духовних, монастирі; що вона є основою для багатьох шкіл, молодіжних груп, катехитичних ініціатив, духовних реколекцій, та паломництв? 

Багато хто з вас, католиків, – брати та сестри, священники, єпископи, – поділились з нами своїм нерозумінням цього та вашим сумом. Ми вдячні вам за ваші вияви підтримки. 

Збудувати мир в Церкві, єдність у любові; привести католиків до віднайдення власного спадку через знайомство якнайбільшої кількості людей з багатством літургійної традиції, скарбу Церкви: такими були завдання Summorum Pontificum. Папа емерит Бенедикт XVI іще за свого життя став свідком того, як знищуються його зусилля з примирення. 

У наш час, загрузлий в матеріалізмі, шматований соціальними та культурними поділами, мир у справах літургії вважається нам абсолютно необхідним для віри та духовного життя католиків, у світі, що помирає від спраги. Радикальні обмеження дозволів на целебрацію Меси в її традиційній формі знову принесуть з собою недовіру та сумніви, і звістять про повернення агонії літургійної війни серед християнського люду. 

Перед Богом та людьми ми урочисто стверджуємо: 

Ми не дозволимо нікому позбавити вірних цього скарбу, який перед усім іншим є скарбом Церкви.

Ми не будемо бездіяльними перед обличчям духовного придушення покликань, викладеного у посланні Traditionis custodes. 

Ми не позбавимо наших дітей цього шляхетного способу передання віри, яким є вірність традиційній літургії. 

As children to their father, we request Pope Francis to reverse his decision, by abrogating Traditionis Custodes and restoring full freedom to celebrate the Tridentine Mass, for the glory of God and the good of the faithful. Як діти просять батька, ми просимо Папу Франциска змінити своє рішення, скасувавши Traditionis custodes та відновивши повну свободу целебрацій Тридентської Меси, заради слави Божої та блага вірних.

Хліба, а не каміння. 

8 вересня 2021
в свято Народження Пресвятої Діви Марії

(джерело: Notre-Dame de Chrétiente/Паломництво Париж-Шартр.
Також підписали: Rennaissance Catholique, Paix Liturgique, Le Salon Beige, Chrétiente Solidarité,  SOS Chrétiens d’Orient, L’Homme Nouveau, Rorate Caeli, Philippe de Villiers, Roberto de Mattei, Paweł Milcarek et al)

3 comments

  1. Братья и сестры. Вся проблема в том,что вы отъединили себя от мирового католического сообщества под предлогом того,что Novus Ordo Missae – это неправильная, “неблагодатная” Месса, и только Тридентская Месса правильная, и члены Una Voce не должны участвовать в Novus Ordo Missae. Novus Ordo Missae на латыни каждый день транслируется га Радио Ватикан в 8.30. К сожалению, разрешение служить Тридентскую Мессу привело не к объединению всех католиков, а к еще большей сепарации членов Una Voce. Вы считаете себя правильными , а остальных нет. Это как то напоминает позицию православных церквей. Претензия на исключительность ведет к гордости и тщеславию. Вы согласны остаться без богослужения вообще,чем идти в обычную церковь,в обычный приход на Novus Ordo Missae.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s